wagonman345 | e-blogi.pl
aby zaznaczyć. 2016-02-18

Cześć


Chcę jedynie zaznaczyć, że coraz częściej po głowie chodzi mi poświęcenie tego bloga opowiadaniom. Jak przypominam sobie podstawówkę, w mojej głowie maluje się wspomnienia cudownego czasu spędzonego nad czytaniem i tworzeniem opowiadań, było to dla mnie coś najgenialszego na świecie.


Możliwość zagłębienia się w swoją własną wyobraźnię. Im więcej twórczości, tym lepiej się rozwijasz. Czyż nie?


Wyobrźnia - straszy i tworzy 2016-02-17

Jestem w przerwie między studiami. Zdałem pierwszą sesję w moim życiu studenta.


Mam jeden wniosek po wszystkim. Strach ma wielkie oczy. Oczywiście jest potrzebny stres, on (jeśli nie jest zbyt duży) motywuje Cię do działania. Nazywa się wtedy Eustresem i prowadzi do rozwoju twojej osobowości. Jeśli zrobisz to czego się obawiasz, czy też boisz - wykażesz wówczas pożądaną przez wszystkich odwagę. Działanie pomimo strachu.


https://potrafiszschudnac.pl/media/cms/uploads/images/STRACH_MA_WIELKIE_OCZY_1.pngTwoja wyobraźnia może działać na różne strony. Możesz przez nią hamować się w tym co masz zrobić lub napędzać się do tego aby to zrobić.


Jeśli chodzi o uczenie się, odkryłem, że wyobraźnia jest bardzo pomocna. Także śmiało, używaj jej. W wyobraźni możesz tworzyć, iść do miejsc niedosępnych fizycznie. Opisałem kiedyś zachodzące słońce.


Znajdziecie to w hiperłączach po lewej stronie "Coś dla wyobraźni".


Co do nauki wiedź, że mózg dobrze zapamiętuje obraz, jeśli stworzysz go w wyobraźni, przypomnisz sobie dużo łatwiej co z tym obrazem się wiązało. Jeśli połączysz go oczywiście z materiałem, który chcesz przyswoić.


Rick Worren w swoim kazaniu o wierze używa słów Alberta Einstein'a "Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie"


 
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]