wagonman345 | e-blogi.pl
To co pamiętam 2013-10-24

czeka mnie dość trudne zadanie, chciałbym odtworzyć dzisiaj przebieg moich wakacji, bo już od tak długiego czasu nie pisałem tu na blogu.


Początkiem moich wakacyjnych przygód była półkolonia o nazwie "Wyspa Skarbów" zrobiona na posesji mojego zboru. Jako, że był to kolejny rok w którym robimy te spotkania. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że przyszło wiele dzieci, które uczestniczyły w poprzednim roku.


Wyspa Skarbów jak każde takie spotkania dla dzieci miała plan dnia.


Dzieci rozpoczynały dzień od rozgrzewki z Maćkiem. Ruch jak zawsze rozgrzewa.


Później dzieci szły na zobaczenie historii piratów. Taka opowieść była wiązana z Biblijną, aby lepiej to było dzieciom zapamiętać.


 


Żeby przedstawić scenkę związaną z Pismem Świętym ludzie, którzy do nas przyjechali aby nam pomóc przebierali się i odgrywali ją.


I tak dzieci mogły zobaczyć na przykład historię o Samsonie, Onezymie czy też wyjście Izraelitów z Egiptu.


Po wszystkim w planie zostało drugie śniadanie, które znikało w mgnieniu oka. Te, które zjadły jako pierwsze mogły się jeszcze pobawić z opiekunami. Zabawa była tak wciągająca, że mogę się założyć o to, że dzieciaki ich pokochały, naprawdę. Sami rodzice dziwili się jak to możliwe.


Kiedy wszyscy wracali do budynku, czekały na nich zajęcia plastyczne. W dniu w którym był temat o passze był do zrobienia Baranek i Krzyż.


Jako znak tego, że gdy tylko posłuszny Izrael pomalował odrzwia swojego domu krwią Baranka, był ocalony od śmierci z ręki Pana.


 


Na całej półkolonii dzieci wesoło się bawiły. Na końcu, zrobiliśmy bal, na który zaprosiliśmy rodziców. Mogli podziwiać prace plastyczne swoich wychowanków. Dzieci również pod czas pobytu u nas uczyły się piosenki dopasowanej do tematu Wyspy Skarbów.


Łukasz jeden z naszych pomocników przedstawił też to co jest najważniejsze w całej Biblii, że to właśnie ewangelia w Śmierci Jezusa  Chrystusa i jako Zmartwychwstaniu daje nam możliwość życia wiecznego razem z Nim i, że jest to możliwe dla każdego jeśli tylko uwierzy w Syna Bożego.


Po całej półkolonii wyjechałem z rodzina na obóz w Warszawie - Radość. Obóz dla młodzieży. Muszę powiedzieć, że już dawno nie byłem w Radości na obozie więc było to dla mnie cudne przeżycie i wszystkie wspomnienia odżywały. Tylko, że tym razem rozdzielili dzieci i młodzież. Obóz dla młodszych był w innym terminie.


Były zajęcia z angielskiego. Poznawaliśmy też nieco kulturę poszczególnych stanów w USA. Były zabawy, konwersacje, uwielbienie. Nie obyło się też bez dni szczególnych. Takich jak: Prayer experience, lub Passion
experience. Były również momenty, w których rozważaliśmy ewangelię.


W tamtym czasie dostałem nowy wózek inwalidzki (aktywny)


Cały obóz trwał tydzień. Poznałem nowych ludzi, którzy dzielą passie do Jezusa.


Pewnego dnia była olimpiada, bo muszę też powiedzieć, że przez cały czas koloni byliśmy podzieleni na drużyny, a zawody sportowe były wszelakie. Nawet będąc na wózku skakałem z przyjacielem w worku!
Cóż to była za przyjemność.


Tak i muszę powiedzieć, że to nie koniec mojej wakacyjnej przygody. Został mi jeszcze jeden obóz do opisania. Miejsce w którym się odbywał to Charzykowy. Ten był tak zwanym rodzinnym. Pozjeżdżało się wiele rodzin Chrześcijańskich ale i nie tylko.


Żeby lepiej się zapoznać, bawiliśmy się w zabawę podobną do "papier, kamień, nożyce". Było tam tak przyjemnie. Justyn - pastor młodzieżowy miał codziennie miał do nas Słowo nad, którym pochylaliśmy się jakiś czas później w grupach.


Codziennie był jakiś inny fragment ewangelii.


Wiecie ja choć jestem chrześcijaninem od jakiegoś dłuższego okresu czasu muszę przyznać, że tak na prawdę doceniłem ewangelię dość nie dawno.


 


Wracając do tematu obozu. Mówiłem o głoszonym tam Słowie.


Było tam też więcej zabaw na przykład rzucanie balonów z wodą, w parach.


 


W ogóle jak na moje oko to obozy w Warszawie i Charzykowach były nieco podobne, ale do obozu w Warszawie chyba bardziej się przywiązałem. I też więcej w młodości tam przeżyłem.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]